you're offline
Wróć

Oddaj krew – podziel się tym, co najcenniejsze!

01/08
add this event to your calendar

choose your application

sosnowiec-podziel_sie_tym_co_najcenniejsze-28072020-390.jpg
Lato to czas wakacyjnych wyjazdów i odpoczynku. Jednak wciąż w naszym otoczeniu są osoby potrzebujące krwi – to chorzy w trakcie leczenia chorób nowotworowych i chorób krwi, pacjenci po przeszczepach, a także ci, którzy ucierpieli w wypadkach. Dlatego wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zachęcamy do oddawania krwi.

W sobotę 1 sierpnia na parkingu przed naszym centrum handlowym stanie specjalny ambulans, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew. Ambulans będzie dostępny w godzinach 10:00-14:30.

Ze względu na sytuację epidemiczną nadal panującą w Polsce, dawców obowiązują dodatkowe wymogi. Krew może oddać osoba, która m.in. w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywała poza granicami Polski, której temperatura ciała nie przekracza 37,3°C, nie ma objawów infekcji, nie jest objęta kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym i w ciągu ostatnich 14 dni nie miała kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Dawcy oczekujący do oddania krwi zachowują niezbędny odstęp: 1-1,5 metra. Każdy krwiodawca przychodzi w maseczce a na miejscu otrzymuje rękawiczki, a bezpośrednio przed oddaniem krwi będzie poddany badaniu temperatury i kwalifikacji lekarskiej.

Oddana krew uzupełni zapasy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, które zaopatruje w krew i jej składniki 130 szpitali i klinik regionu śląskiego. Każdy krwiodawca otrzyma czekoladę, a dodatkowo 15 pierwszych osób dostanie jako upominek maseczki.

Zachęcamy do udziału! add this event to your calendar

choose your application

Share