you're offline
Wróć

Oddaj krew – podziel się tym, co najcenniejsze!

12/05
add this event to your calendar

choose your application

ogolny-oddaj_krew-12052020-390.jpg
Epidemia koronawirusa zmieniła nasze codzienne życie i nawyki. Wciąż jednak w naszym otoczeniu są osoby potrzebujące krwi – to chorzy w trakcie leczenia chorób nowotworowych i chorób krwi, pacjenci po przeszczepach, a także ci, którzy ucierpieli w wypadkach.

Dlatego w ramach akcji #dobrysąsiad wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęcamy do dzielenia się tą wyjątkową substancją, którą mogą wytworzyć tylko nasze organizmy! Ci, którzy 12 maja oddadzą krew w terenowym oddziale RCKiK w Sosnowcu przy ulicy ul. Zegadłowicza 3, mogą liczyć na słodki, czekoladowy upominek od naszego centrum handlowego!

Rejestracja dawców odbywa się w godzinach od 7:00 do 12:30. Ze względu na sytuację epidemiczną panującą w Polsce dawców obowiązują dodatkowe wymogi.

Krew może oddać osoba, która m.in. w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywała poza granicami Polski, której temperatura ciała nie przekracza 37,3°C, nie ma objawów infekcji, nie jest objęta kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym i w ciągu ostatnich 14 dni nie miała kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

Dawcy oczekujący do oddania krwi zachowują niezbędny odstęp: 1-1,5 metra. Każdy krwiodawca otrzymuje jednorazową maseczkę, rękawiczki oraz długopis, a bezpośrednio przed oddaniem krwi będzie poddany badaniu temperatury i kwalifikacji lekarskiej.

Pobrana krew uzupełni zapasy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, które zaopatruje w krew i jej składniki 130 szpitali i klinik regionu śląskiego.

Zachęcamy do oddawania krwi i pomocy innym! add this event to your calendar

choose your application

Share