you're offline
Wróć

Ekoatrakcje dla miłośników lasu!

02/04
auchan-eko_warsztaty-30032022-390.jpg
W sobotę 2 kwietnia zapraszamy na wyjątkową akcję ekologiczną. Na odwiedzających naszą galerię handlową czeka mnóstwo atrakcji!

WYMIEŃ MAKULATURĘ NA SADZONKĘ DRZEWA

Każdy, kto dostarczy przynajmniej 10 kilogramów makulatury, będzie mógł otrzymać sadzonkę. Kwiat, który z niej wyrośnie, z pewnością będzie ozdobą przydomowego ogródka lub balkonu. Ponadto biorąc udział w akcji, będzie można pomóc Fundacji ISKIERKA udzielającej wsparcia finansowego, psychologicznego i społecznego dzieciom z chorobą nowotworową leczących się na śląskich oddziałach onkologii dziecięcej oraz ich rodzinom. Na konto tej organizacji trafi całkowity dochód z dostarczonej podczas zbiórki makulatury.

WARSZTATY DLA DZIECI – POZNAJEMY TAJEMNICE LASÓW

Zbiórce będą towarzyszyły wiosenne warsztaty odbywające się w pasażu galerii handlowej. W trakcie zabawy dzieci dowiedzą się, jak rozpoznawać gatunki drzew, ziół i kwiatów, jakie można spotkać w lesie. Poznają również tropy zwierząt zamieszkujących lasy oraz dowiedzą się, jak zachowywać się podczas wycieczki, by ich nie spłoszyć lub nie narazić się na niebezpieczeństwo. Zdobytą wiedzę będzie można utrwalić, oglądając edukacyjną wystawę.

Z kolei w trakcie warsztatów kreatywnych będzie można wykonać postaci zwierząt z papieru, kasztanów oraz żołędzi.

PUNKT WYMIANY ROŚLIN

Z myślą o wszystkich miłośnikach roślin, którzy uprawianymi w domu kwiatami chcieliby podzielić się z innymi organizujemy punkt wymiany. Każdy, kto 2 kwietnia przyniesie roślinę, będzie mógł wymienić ją na inną, która będzie dostępna w punkcie.

Ekologiczne warsztaty i zbiórka makulatury odbędą się w sobotę 2 kwietnia. Akcja trwa od godziny 10 do godziny 17. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji!