13.09.2017 Zakochaj się we włoskiej kulturze i poznaj królewskie problemy!

 

 

Może by tak w jesienne dni przenieść się nad Morze Śródziemne? Na wszystkie dzieci czekają w tym dniu podróżnicze warsztaty z tematem przewodnim Włoch oraz teatrzyk, który przeniesie ich do Królestwa Brudlandii. Na „Palcem po mapie” zapraszamy do naszego centrum 16 września.

Król i Królowa Brudlandii mają dużo powodów do zmartwień – ich królestwo pustoszeje, mieszkańcy wyjeżdżają, a turyści omijają szerokim łukiem. Powodem jest zły stan łąk i lasów oraz przykry zapach. Z problemem będzie się zmagać królewska para, księżniczka, kowboj, duszek i czarodziejka. Kto rozwiąże problem Brudlandii i czy bajka będzie mieć szczęśliwe zakończenie przekonają się widzowie sceny teatralnej dla najmłodszych. Bajka wychowawcza z elementami profilaktyki higieny będzie bawić i skłoni do refleksji.

W programie z cyklu „Palcem po mapie” przewidziano również animacje, które przeniosą małych podróżników do Włoch. Dzieci, wzorując się na Krzywej Wieży w Pizie, zbudują i ozdobią wieżę z kartonów, a z ciastoliny stworzą pizzę, makaron i lody, czyli kolorowe specjały Italii.

Dla lubiących ozdoby przewidziano robienie i dekorowanie biżuterii z makaronu – z rurek, muszelek i innych kształtów powstaną piękne naszyjniki i bransoletki. Nie zabraknie też tworzenia pacynek inspirowanych bajką „Pinokio” – nie sposób przecież zapomnieć, że słynna postać z długim drewnianym nosem pochodzi z Włoch!

Na zabawę z cyklu „Palcem po mapie” zapraszamy 16 września. Animacje „Podróż do Włoch” odbędą się w godzinach 14.00-17.00, natomiast teatrzyk „W Krainie Brudlandii” od 17.00 do 18.00. Wstęp jest bezpłatny!

 

  Wróć do listy

 
C.H. Auchan Sosnowiec ul. Zuzanny 20

Godziny otwarcia galerii

pon. - sob.: 9.00 - 21.00 niedz.: 9.30 - 19.30
 

Szukasz promocji?

Sprawdź nasze oferty